ELF Project

Projekti eesmärk

ELF projekti eesmärk on pakkuda vahendeid õppimiseks, õpetamiseks ja teadmiste jagamiseks õuesõppe kontekstis, käsitledes keskkonnasäästlikkust ja kliimamuutusi. Teeme seda loodusteadusliku hariduse ja georuumilise teabe kaudu.

Tööriist edendab õpetajate ja õpilaste loovat ja kriitilist mõtlemist ning julgustab nii õpetajaid kui ka õpilasi kaasama õues toimuvaid tegevusi oma õpetamisse ja õppimisse.

Väljundid

Projekti väljundid on nii veebisait kui ka mobiilirakendus, mille abil õpilased ja õpetajad saavad luua marsruute ja mänge, mis võimaldavad suhelda oma kohaliku keskkonnaga.

Veebiplatvorm aitab üles seada digitaalseid interaktiivseid õuemänge, kus päkapikud ja trollid annavad teavet ja juhendavad õpilasi, kes mängivad. Kuna projekti eesmärk on anda õpilastele ja õpetajatele võimalus luua interaktiivseid geograafilisel asukohal põhinevaid digitaalseid väliinforessursse ja mänge, siis veebiplatvorm on üks peamisi tööriistu selliste mängude ja inforessursside loomiseks. Veebileht aitab edendada ELF projekti õppijate õppeprotsessi ja tagada parema seotuse väljatöötatud vahenditega.

Mobiilirakendus on õpilastele hõlpsasti kasutatav ja praktiline tööriist õuesõppe kontekstis õppimise hõlbustamiseks. Rakenduses olevad interaktiivsed viktoriinid tagavad õpilastele jätkusuutliku ja silmapaistva õppimiskogemuse, võimaldades neil arendada ja täiustada nii oma digitaalseid kui ka pehmeid oskusi. Uuenduslik lähenemine hõlmab ka sisu, nagu videod või viktoriinid, mis tehakse kättesaadavaks konkreetses kohas käies – asukoht aitab avada uusi õppematerjale ning võistelda kaasõpilastega kiiruse ja teadmiste osas, päkapikkude kiituse või trollide hoiatuse saamisel.

Partnerid

ELFi projekt on kolme erineva partneri koostöö tulemus.

Creatrix ehf on Islandi organisatsioon. Meie põhitegevuseks on projektijuhtimine hariduse, kultuuri, ettevõtluse ja innovatsiooni arendamiseks. Meil on kogemusi töötamise kohta kohalike omavalitsuste ja haridusorganisatsioonidega Islandil kõigil tasanditel, alates eelkoolist kuni ülikoolini. Creatrix teeb Lääne-Islandi piirkondliku kontori projektitööd ning toetab ettevõtjaid ja kunstnikke. Organisatsioon on asutatud 2016. aastal, kuid omanikul on selles valdkonnas kogemusi 20 aastat.

Djúpavogsskóli on Islandi algkool, kus õpivad 6–16-aastased õpilased. Kool tegutseb Ida-Islandil Djúpivoguri hajaasustusega piirkonnas, kus õpilastel ja peredel on kauge asukoha tõttu vähem võimalusi. Kool on Islandi ainus Cittá Slow kool, mis keskendub keskkonnaõpetusele ja tervislikule eluviisile. Djúpivoguri ümbrusest võib leida rikkalikke päkapikkude ja trollide saagasid, kes peaksid elama kivides ja mägedes. Saagad on osa kultuurist ja on kasulikud päkapikkudele ja trollidele ́ Rakendus juhendab tegelaste loomist.

SA Noored Teaduses ja Ettevõtluses (YSBF) on Eesti mittetulundusühing, mis keskendub uuenduslike haridustehnoloogiate pakkumisele. Keskendume peamiselt loovusele ja innovatsioonile, teaduse ja tehnoloogiaalase teabe levitamisele ning IT-lahenduste arendusele ja uurimistööle. Meil on 20-aastane kogemus erinevate IT-lahenduste väljatöötamisel alates lihtsatest veebisaitidest kuni terviklike mobiilirakendusteni. Oleme pakkunud hariduslahendusi, mis on suunatud õpilastele alates 12. eluaastast. Samal ajal oleme olnud aktiivsed ka täiskasvanuõppe vallas, kus meie õppijad on olnud samuti 60-aastased. YSBF teeb aktiivselt koostööd erinevate partneritega Eestist, nii et saame oma projektidesse kaasata koole, haridusasutusi ja spordiorganisatsioone.